Dědku jeď...

Tak tento pokřik jsem naposledy slyšel před mnoha lety na koncertu Katapultu. A pak až poslední letošní prázdninovou sobotu tady u nás v Heřmanicích. Pátý ročník cyklistického závodu pro děti ISSANET CUP byl totiž jako jubilejní ozvláštněn o kategorii dospělých, ale o tom až v závěru.

Původním záměrem závodu před pěti lety bylo připravit školákům nějakou legraci a rozehnat trochu smutek z končících prázdnin.  Ale v průběhu těch pěti ročníků se z toho vyvinul docela zajímavý podnik se slušným zázemím i režií. Je samozřejmostí, že každý závodník obdrží ještě před závodem tričko v barvě své kategorie. Používáme již tři roky profesionální časomíru (na začátku to byly stopky v ruce), máme na místě záchrannou službu a pomoc Městské policie Ostrava, funguje bufet a vždycky se podaří sehnat i pár sponzorů, takže nikdo ze závodníků neodjede s prázdnou. Na místě je i profesionální cykloservis a kromě závodu si dopřejeme i nějaký ten doplňkový program letos třeba kouzelnici Radanu nebo ukázku cvičení s vlastní váhou - street workout v podání Davida Sudera.

180901 ISSA Cup 656.JPG

Závodníky rozdělujeme podle věku do tří kategorií (letos přibyla i čtvrtá - ta naše) a vyhlašují se kluci a holky odděleně, takže na stupních vítězů je docela tlačenice. Poprvé za pět let nám počasí trochu pohrozilo, ale jenom trochu, při startu přišla přeháňka a tak ti nejmenší občas vyjížděli zpod deštníku. Do cíle už se ale dojíždělo za sluníčka. Nikdo se vážně nezranil, téměř všichni dojeli a radosti bylo na rozdávání. Letos jsme ale bohužel kvůli velkému množství závodníků zažili poprvé i trochu nervozity a problémů s registrací. S hlavním organizátorem a duší celého podniku Lubošem Nogou už jsme se ale dohodli na změnách k lepšímu, takže příští ročník bude určitě v klidu a pohodě.

2018 ISSANET CUP 7486.jpg

Novinkou letos, jak jsem již uvedl výše, byla kategorie >15let. Řekl jsem si, že když jsem každý rok dělal startéra a pak konferenciéra, že to letos zkusím i jako závodník. Nejstarší (Ladislav - rok výroby 1958, ženatý dvě dcery, dvě vnoučata), s adekvátním kolem (Favorit - rok výroby 1962, tříkolečko a přesmykač dvoutalíře bez bowdenu - historici vědí) jsem se v úplném závěru vydal na 8 kilometrů Heřmanicemi. Pokřik "Dědku jeď" mi hned na startu dodal sílu, která pochopitelně vyprchala už v prvním kopci. A tak jsem si dal berany nahoru a rozhodl se, že si to užiju. A užil. Včetně rozhodování jestli si v té jedné zatáčce lehnu do štěrku nebo poletím přes obrubník. Vybral jsem si obrubník a i přesto závod dokončil, ten kotrmelec nebyl tak strašný. V cíli jsem sklidil ovace jako v Tour de France a od toho okamžiku už na ten náš závod budu mít úplně jiný pohled. Ostatně, přijeďte si to za rok vyzkoušet také.

Fotogalerie závodu Issanet Cup 2018

 

Láďa Kručinský

 

DALŠÍ SLUŽBY

Bonus program

Chcete získat bonus ve výši 300 Kč? Doporučte ISSANET Home svým známým!

Více o bonus programu

Údržba počítačů

Je vaše PC zpomalené? Chová se podezřele? Rádi vám pomůžeme.

Více o údržbě PC

ESET Antivirus

Jistota bezpečnosti preventivní péčí...

Více o ESET Antiviru